Reference

Rekuperace odpadního tepla

Společnost, která se zabývá produkcí hliníkových obalů postupně modernizovala výrobní provoz, aby snížila své provozní náklady a zároveň zlepšila dopad na životní prostředí.

Info o zakázce

Technologie
  • systém pro rekuperaci odpadního tepla

Popis zakázky

Součástí projektu byl i záměr využít odpadní teplo vznikající při provozu kompresorů v hlavní kompresorovně k temperování přilehlé skladovací haly o ploše zhruba 12 tisíc m². Na základě studie proveditelnosti jsme prokázali smysluplnost tohoto záměru a jeho velmi rychlou ekonomickou návratnost.

Po schválení projektu investorem jsme dodali kompletní systém pro rekuperaci odpadního tepla včetně instalace a zaregulování. Po zkušebním provozu, tedy uprostřed topné sezony jsme systém spustili. Již za první měsíc provozu se prokázalo, že rekuperace je velmi efektivní a umožnila zcela odstavit provozně velmi nákladné parní vytápění v přilehlé skladovací hale.

Ušetřené miliony

Investice se klientovi vrátila za necelý měsíc zimního provozu rekuperačního systému, roční provozní úspory za vytápění se pak pohybují v řádu milionů korun. Na základě této zkušenosti investor přistoupil k podobným opatřením i u dalších svých výrobních technologií.

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Tomáš Jaroš

Tomáš Jaroš

obchodní manažer (Morava)

+420 739 002 168jaros@itsbrno.cz
Martin Veverka

Martin Veverka

obchodní manažer (SK)

+421 911 988 899veverka@itstrencin.sk

Zjistěte více o produktu - Kompresory

Zobrazit produkt

Další reference