8. října 2023

HQW D, efektivní zavěšení nebylo nikdy jednodušší!

Věděli jste, že jste schopni nalakovat nejméně dvakrát více výrobků za poloviční dobu? Stačí jen naplnit linku! Vyšší hustota zavěšení snižuje spotřebu energie a zvyšuje zisk. Většina spotřeby energie na lakovací lince je totiž konstantní bez ohledu na množství lakovaného zboží. HangOn nyní představuje nový rychlý drátový stromeček HQW D.

Flexibilní

Zavěšení výrobků na lakovně se tak stává efektivnějším a jednodušším než kdykoliv předtím, protože šetří náklady a energie. Zároveň je tento rychlý drátový stromeček velmi flexibilní, protože ho můžete použít v kombinaci s klasickými háky, stromečky nebo rámy. Konkrétně si můžeme zavěšení vybrat pomocí:

 • klasických háků (obr. 2a): HQW D stromeček zavěsíte na dopravník pomocí standardních háků nebo na nový standardní hák 45DV, který je otočený o 45 °, to znamená, že si výrobky nebudou stínit a dosáhnete lepších výsledků lakování.
   
 • stromečků BHL (obr. 2b): na zavěšení rychlého stromečku HQW D a stromečku BHL použijete nový speciální komponent – vsuvku HQW D BHL 30X1,5. Vsuvka je navíc doplněna novým speciálním maskováním HQW G20, které chrání kontaktní bod, takže stromeček BHL se vsuvkou není potřeba čistit.
   
 • stromečků BH (obr. 2c): na zavěšení rychlého stromečku HQW D a stromečku BH opět použijete nový komponent tentokrát vsuvku HQW D BH 40X1,5. Vsuvka je navíc doplněna novým speciálním maskováním HQW G20, které chrání kontaktní bod, stromeček BHL se vsuvkou není potřeba čistit.
   
 • T-závěsů (obr. 2d): rychlý stromeček HQW D a T-závěs spojíte buď pomocí klasických háků s vybranou délkou a otočením nebo pomocí nového standardního háku 075X2,0 45DV, což je hák s otočením o 45 ° a s délkou 75 mm.
   
 • rámů a výměnných pater (obr. 2e): velmi používané rámy s šíří 800 mm nebo 700 mm můžete použít k zavěšení rychlých stromečků HQW D pomocí nového výměnného patra HCL. Patro, stejně jako rám opět nemusíte neustále čistit, protože i zde kontaktní bod ochrání nové speciální maskování HQW G20. Samozřejmě je možné použít do rámů i zásuvková patra HCL BHL (obr. 2f) a vsuvku HQW D BHL 30X1,5. 
   
 • pomocného stromečku HCS HQW D (obr. 2g): tento speciální pomocný stromeček slouží pouze pro stabilní a jednoduché zavěšení rychlých stromečků HWQ D. Zavěšení je buď dvoubodové (dole a nahoře) nebo jednobodové na hraně vrchního průjezdního profilu. Spoj je opět chráněn krytkou HQW G20. Pomocný stromeček HCS HQW D má dvojitý vrchní hák otočený o 0° a 90 °, který umožňuje zavěšení vodorovně nebo kolmo na dopravník. V kombinaci s různými typy rychlých drátových stromečků HQW D můžete zavěsit širokou škálu různých výrobků pomocí stejného systému.

HQWD stromeček HQWD stromeček HangOn HangOn HQWD stromeček HangOn stromeček
Obr. 2a                                 Obr. 2b                                         Obr. 2c                            Obr. 2d

 HQWD HangOn Efektivní HQWD HQWD jednoduše
Obr. 2e                                                   Obr. 2f                                    Obr. 2g

HQW D je nyní k dispozici ve 28 různých standardních provedeních, které se liší výškou a rozměry c/c (výšková rozteč pater). Využít jej můžete bez ohledu na to, zda lakujete velké nebo malé výrobky. Rychlé drátové stromečky HQW D jsou vhodné pro menší sériové díly s délkou do 0,5 metru (dle výškové rozteče daného stromečku) a váhou do 1,5 kg pro jeden zavěšený díl.


Snadná manipulace

Manipulace a samotné zavěšení výrobků přes rychlý drátový stromeček je třikrát rychlejší (obr. 4) než standardní zavěšení za háky (řetízkování). Některé nalakované díly pak můžete z rychlého stromečku velmi rychle svěsit v jednom kroku – vyklopit do připraveného úložného boxu. HQW D dodáváme v praktickém balení, které usnadňuje vybalení háčků bez zdlouhavého rozmotávání.

Snadná manipulace 
Obr. 4 – Porovnání rychlosti zavěšení HQW D s tzv. řetízkováním


HQW D vs. standardní háky 

HQW D se pohybuje ve stejné cenové relaci za závěsný bod jako standardní háčky. Bláznivé, že?  Za přibližně stejnou cenu tedy získáte opravdu mnoho benefitů:

 • 3krát rychlejší zavěšení než s využitím standardních háků
 • 40krát rychlejší příprava na opětovné použití než u standardních háků
 • dvakrát více závěsných bodů
 • minimální stínění díky tenkému drátu
 • flexibilita s různými druhy zavěšení na dopravník
 • stejná cenová hladina jak u standardních háků (obr. 5)

Výhodná cena HQWD 
Obr. 5 – Stejná cenová hladina. Který z nich byste si vybrali?

Neváhejte a vyzkoušejte si novou variantu zavěšení i na své lakovně. Ozvěte se nám a my vám rádi pošleme náš vzorový box HangOn

Různé druhy rychlého drátového stromečku HQW D

Různé druhy rychlého drátového stromečku HQW D

 

 

Kontakty

Máte zájem o vzorový box? Ozvěte se nám.

Jindřich Schick

Jindřich Schick

ředitel divize

+420 605 205 102schick@itsbrno.cz
Petr Všetečka

Petr Všetečka

obchodně technická podpora

+420 604 226 971vsetecka@itsbrno.cz