Blog

Nemáte na lakovně časovanou bombu?

Nemáte na lakovně časovanou bombu?

Možná se ptáte – časovaná bomba? Co je to za nesmysl? Bombu si dokáže představit každý. Jednoduše se jedná o věc, která exploduje. Časovaná bomba vybuchne v určitý okamžik. Co tedy může být tou časovanou bombou na lakovně? Odpověď najdeme v nenápadném pomocníkovi, kterým je vysavač.

21. 4. 2021Lakovací linky
Otevřít článek Nemáte na lakovně časovanou bombu?
Nejčastější defekty práškového lakování

Nejčastější defekty práškového lakování

S nedostatky, které vedou ke vzniku defektů, se v provozech práškových lakoven setkáváme běžně. Celá technologie je propojená matice složená z jednotlivých fází. Pokud je jedna fáze podceněna, případně nesprávně provedena, dochází k tvorbě různých vad a následné nekvalitě.

Otevřít článek Nejčastější defekty práškového lakování
Úspora času při eloxování

Úspora času při eloxování

Věříte-li přísloví „čas jsou peníze“, lze jej přenést i na proces eloxování. Jakákoliv úspora času v časově nejnáročnějším kroku předúpravy, v horkém utěsňování, je samozřejmě velmi vítána. Bylo by hezké, kdyby eloxovaná vrstva o 20 µm potřebovala pouze 40 minut nebo 30 minut oproti obvyklým 60 minutám horkého utěsňování. Dnes je možné s vhodnými přísadami a stále akceptovatelnými hodnotami utěsnění dosáhnout času 2 min/µm. 

26. 3. 2021Chemie
Otevřít článek Úspora času při eloxování
Nová stříkací technika od SAMES KREMLIN

Nová stříkací technika od SAMES KREMLIN

Francouzký výrobce SAMES KREMLIN přináší novou řadu lakovacího zařízení pro nanášení práškových barev INOCART. Firma v loňském roce ohlásila spoustu novinek na poli práškového lakování. Zejména novou aplikační techniku. Ruční a automatické lakovací pistole E-Jet a Mach-Jet jsou na trhu již delší dobu a teď se konečně dočkáváme vylepšeného designu, zdokonalené ergonomie, a především zjednodušeného ovládání, na které byl při vývoji kladen obzvlášť velký důraz.

22. 3. 2021Lakovací linky
Otevřít článek Nová stříkací technika od SAMES KREMLIN