19. července 2019

Navýšení kapacity stlačeného vzduchu

Výrobce autoklimatizací se na nás při probíhající přístavbě nové haly obrátil s požadavkem navýšit celkovou kapacitu výroby stlačeného vzduchu a zvýšit nadbytek tlakového vzduchu.

Energeticky efektivní kompresor

Domluvili jsme se, že v nové výrobní hale vybudujeme další kompresorovnu, která se napojí na hlavní rozvod stlačeného vzduchu. Rozhodujícím parametrem při výběru nového kompresoru byla jeho energetická efektivita a s tím spojené provozní náklady. Z tohoto důvodu padla volba na šroubový kompresor s unikátním a patentově chráněným dvoustupňovým kompresním blokem. Tato konstrukce reálně zaručuje nejlepší efektivitu výroby stlačeného vzduchu.

Dlouhodobá spokojenost s  Ingersoll Rand

Deklarovanou měrnou efektivitu garantujeme i smluvně, proto byl v lednu 2016 podepsán kontrakt na dodávku dalšího kompresoru Ingersoll Rand ML 200-2S včetně patřičně dimenzovaného kondenzačního sušiče a příslušných filtrů. Společnost byla dlouhodobě spokojena s provozem 5 ks kompresorů Ingersoll Rand v hlavní kompresorovně původní výrobní haly, proto se rozhodla pořídit si další kompresor této značky.

Velkou výhodou je i záruka maximálních servisních nákladů po dobu 5 let nepřetržitého provozu. Kapacita nového kompresoru je 2.060 Nm³/hod při výstupním přetlaku 7,5 barg. Zařízení jsme uvedli do zkušebního provozu v červnu 2016. Klient byl velice spokojený a v roce 2019 jsme mu dodávali další tři nové kompresory o celkovém výkonu 750 kW.