22. března 2021

Nová stříkací technika od SAMES KREMLIN

Francouzký výrobce SAMES KREMLIN přináší novou řadu lakovacího zařízení pro nanášení práškových barev INOCART. Firma v loňském roce ohlásila spoustu novinek na poli práškového lakování. Zejména novou aplikační techniku. Ruční a automatické lakovací pistole E-Jet a Mach-Jet jsou na trhu již delší dobu a teď se konečně dočkáváme vylepšeného designu, zdokonalené ergonomie, a především zjednodušeného ovládání, na které byl při vývoji kladen obzvlášť velký důraz.

Stříkací vozíky pro ruční práškové lakování


Co je nového

Novinek je opravdu hodně, ale my se zaměříme především na nové ruční lakovací zařízení INOCART. INOCART je označení lakovacího vozíku, tedy setu nové lakovací manuální pistole   INOGUN a ovládacího panelu INOBOX osazeného na inovovaném vozíku, který přichází v několika variantách:.

  • INOCART VT – varianta s vibračním stolem, která je určena k dávkování barvy přímo z krabice s barvou.
  • INOCART H – varianta s fluidizovaným zásobníkem, který nahrazuje vibrační stůl pro umístění krabice s barvou.
  • INOCART HF – varianta s tlakovým zásobníkem pro zvýšený tok prášku.
  • INOCART NDT – varianta určená pro nedestruktivní testování.

Ve většině lakoven se setkáme hlavně s variantou VT a H. Označení VT je z anglického „vibration table“, tedy vibrační stůl pro umístění krabice s barvou. Zmíněná konfigurace se hodí především pro lakovny, kde je velmi častá výměna barev, naproti tomu konfigurace s označením H opět z anglického slova „hopper“ neboli zásobník, se hodí spíše pro provozy, kde bývá barva měněna méně často. Zásobníků je možné mít více pro urychlení časů čištění zařízení.
 

Mějte ovládání pod kontrolou!

Nový ovládací panel INOBOX podtrhuje zmíněné jednoduché ovládání. Na panelu je možné přehledně nastavit většinu parametrů v rámci jedné obrazovky. Díky větší velikosti barevného displeje máte pod kontrolou všechny důležité parametry bez nutnosti přepínání obrazovek.
 

Technologie TEC5

TEC5 z anglického „Transfer Electronic Control „ 5 posouvá efektivitu nanášení prášku na další úroveň. Díky vylepšené technologii samoregulace elektrického náboje s ohledem na tok prášku je dosaženo optimálního přenosu práškové barvy na výrobky a snížení množství přestříknuté barvy. Systém dosahuje nejlepší přenos prášku, vynikající efekt ovinutí a maximální penetraci do složitých tvarovaných dílů. Pro zákazníka to znamená vysokou návratnost investic, protože po aplikaci je méně odpadu prášku bez nutnosti oprav, kratší doba potřebná k nalakování dílů a vyšší produktivita.

Technologie TEC5
 

Osvědčená kvalita

U nového zařízení zůstal zachován původní osvědčený ejektorový blok CS130, který se vyznačuje vysokou mírou spolehlivosti, dlouhou životností, nízkými nároky na údržbu a nízkými provozními náklady 
 

Záruka

Na produkty z nové řady práškového zařízení se vztahuje záruka 2+1 rok.

Nové zařízení je dodáváno samostatně na lakovacím vozíku s možností délky práškové hadice 6 nebo 12 metrů, anebo jako set pistole a ovládacího panelu pro montáž na stěnu lakovací kabiny.Zajímá vás nové práškové zařízení?

Naši nabídku si můžete prohlédnout v našem e-shopu. Nabízíme vám také možnost si zařízení bezplatně vyzkoušet přímo u vás ve firmě. Pro více informací nás kontaktujte.

Dominik Krejčíř
tel: +420 730 800 817
e.mail: krejcir@itsbrno.cz