7. dubna 2020

Ingersoll Rand - vymrazovací sušič SF - TRB neuvěřitelných -20 °C

Sušičky značky Ingersoll Rand jsou nejlepší volbou pro nejpřísnější požadavky. Pro aplikace, které vyžadují stlačený vzduch třídy 3, jsme rozšířili naši rodinu o vysoko výkonné vymrazovací sušiče s označením SF.

V čem jsou vlastně vymrazovací sušiče SF výjimečné? Jako jediné na trhu mají tlakový rosný bod neuvěřitelných -20 °C.

Vymrazovací sušiče SF pracují podobně jako  adsorpční sušiče, zatím co jeden výměník suší, druhý provádí regeneraci. Regenerace probíhá pomocí volné energie z kompresoru přicházející do tepelného výměníku vzduch-vzduch. Čas regenerace je závislý na okolní teplotě a teplotě stlačeného vzduchu.

Ingersoll Rand myslel i na energetické úspory, a proto sušiče SF spotřebují na regeneraci až o 90% méně energie jako běžné adsorpční sušiče.

V porovnaní s adsorpční sušičkou se studenou regenerací, která spotřebuje na regeneraci desikantu víc než 15% stlačeného vzduchu, což představuje 15% nákladů na energii kompresoru, sušička SF nevyžaduje žádný stlačený vzduch na regeneraci, čímž se snižují náklady na provoz kompresorové stanice.  

Údržba? Sušička SF neobsahuje žádné nákladné spotřební materiály, které vyžadují pravidelnou výměnu, jako jsou kola bubnových sušičů nebo výměna desikantu. Zařízení pro regeneraci nevyužívá ani žádných externích vyhřívačů nebo dmychadel, které vyžadují údržbu.

Vymrazovací sušiče SF je možné použit ve všech odvětvích:

  • Automobilový průmysl
  • Strojírenský průmysl
  • Potravinářský průmysl
  • Textilní průmysl
  • Chemický průmysl

Pro více informací klikněte na následující odkaz: vymrazovací sušiče Ingersoll Rand