13. května 2021

SQI testuje korozní odolnost

Správná předúprava kovových materiálů a lakování předupravených dílů vede k vysoké protikorozní ochraně. Nejdříve je ale důležité zjistit, jakou protikorozní odolnost potřebujeme. Pokud budeme vyrábět skříně do kanceláří, bude nutné zajistit naprosto jinou ochranu, než kdybychom vyráběli fasádní díly na dům stojící na pobřeží.

Musíme tedy znát korozní agresivitu prostředí a požadovanou životnost dílů. Tyto dva parametry můžeme určit podle normy ČSN EN ISO 12944, a to konkrétně jejich částí 1 a 2. Pokud byste si s klasifikací vnějšího prostředí a životností lámali hlavu, určitě se na nás obraťte. Rádi vám pomůžeme.

Kdo se bude protikorozní ochranou zabývat více, určitě narazí také na část 6 výše uvedené normy. Tento dokument uvádí, jak ověřit, že námi upravované díly odolají korozním podmínkám, kterým budou po jejich instalaci vystaveny. A protože nás zkoušení baví a jsme pro všechny požadované testy vybaveni, můžete se na nás obrátit s požadavkem na ověření korozní odolnostivašich dílů. A dál už je to pro vás hračka. Připravíte díly k testování a zašlete je na naši adresu. O zbytek se už postaráme my, naše laboratoř a oddělení SQI.

Testujeme podle norem: 

  • ČSN EN ISO 12944-6
  • ČSN EN ISO 9227 
  • ČSN EN ISO 6270-1
  • ČSN EN ISO 6270-2
  • ČSN EN ISO 4624 
  • ČSN EN ISO 2409

Více o protikorozní ochraně se odzvíte v našem článku Jak si poradit s protikorozní ochranou ocelových konstrukcí nátěrovými systémy.

Kontakty

Zajímají vás korozní testy?

Dominika Uhlířová

Dominika Uhlířová

vedoucí laboratoře

+420 739 002 157uhlirova@itsbrno.cz