22. května 2023

Zelené atrium ITS - přírodní krása uprostřed moderního prostoru

S radostí oznamujeme otevření nového atria, naplnění našeho snu o harmonii s přírodou. Tato proměna moderního industriálního prostoru vytváří inspirativní a příjemné pracovní prostředí pro zaměstnance i návštěvníky.

Po pečlivém výběru z několika variant návrhů a po více než 20 koordinačních schůzkách se podařilo dotáhnout projekt atria do konce. Spolu s jednou vizualizací, která přesně vyjadřovala požadovaný vzhled prostoru, byla do projektu zapojena desítka zainteresovaných osob z řad architektů, techniků či zahradníků.

Pro dosažení bezpečnosti a kvality byly provedeny tři statické posudky, které potvrdily stabilitu atria. Do prostoru bylo nainstalováno více než 1000 kg nábytku vyrobeného na míru. Celkem bylo vysazeno více než 300 živých rostlin, které vytvářejí příjemnou atmosféru a živé prostředí.

Jako zvláštní akcenty byly umístěny dva stromy, které cestovaly až z Nizozemska, a také více než 30 motýlů, kteří přispívají k přírodnímu kouzlu atria. Ačkoli se zatím jedná o myšlenku, v budoucnu by nám mohl dělat společnost i další živý kamarád – leguán.