25. února 2020

Doplnění šroubového kompresoru pro zvýšení kapacity provozu

Významný zákazník z automotive průmyslu se na nás obrátil s požadavkem na navýšení objemu bezmazného stlačeného vzduchu pro svůj provoz. 

Šroubový kompresor Ingersoll Rand SH300

Na základě měření spotřeby tlakového vzduchu byl navržen nejvhodnější bezmazný šroubový kompresor SH300 a kondenzační sušič D4200IN od společnosti Ingersoll Rand. Pro efektivní využití všech kompresorů společnost ITS navrhla také řídící systém X8I od společnosti Ingersoll Rand, který zajistí nejefektivnější využití jednotlivých zařízení. Hlavní komplikací realizace byla skutečnost, že připojení nového kompresoru a sušiče muselo proběhnout za plného provozu bez možnosti odstávky výroby. Celou realizaci jsme zvládli za čtyři dny.

První dva dny proběhla výstavba potrubních rozvodů, elektroinstalace a připevnění elektrického rozvaděče. Připravení návarku na stávající potrubí proběhlo během odpolední přestávky, kdy byla snížena spotřeba stlačeného vzduchu. Třetí den proběhly dokončovací práce na připojení kompresoru a sušiče na předpřipravený návarek na potrubí. Čtvrtý den proběhlo osazení stávajících kompresorů komunikačními moduly a oživení nové technologie včetně řídícího systému. Navrženým řešením se podařilo dosáhnout energetičtější výroby stlačeného vzduchu a zajištění nezbytné rezervy pro bezproblémový chod výrobního závodu.