13. srpna 2019

Nová prášková lakovna pro tepelná čerpadla

Náš zákazník, společnost zabývající se výrobou elektrotechnických zařízení, elektrorozvaděčů a vakuovou technikou, potřeboval poradit s technologií povrchových úprav

Až 340 000 ㎡/rok při jedné směně

Celou svou produkci tepelných čerpadel lakoval klient v kooperacích a stále častěji se objevovaly problémy s logistikou, kvalitou, termíny nebo cenou. Nejen západní trhy, jako je Švýcarsko a Německo, přitom vyžadují prvotřídní kvalitu. Klient se proto rozhodl vybudovat ve své stávající hale novou moderní práškovou lakovnu.

Prášková lakovna byla postavena s úmyslem mít vše pod kontrolou a zlepšit kvalitu výrobků. Tato lakovna má čtyřstupňovou chemickou předúpravu, která je na výrobcích schopna garantovat korozní odolnost 480–720 hod v solné komoře. Jedná se o průběžnou práškovou lakovnu s nominální rychlostí 1 m/min a schopností povrchově upravit až 340 000 ㎡/rok při jedné směně.

Rovnoměrná tloušťka barvy

Dalším důležitým parametrem byla rovnoměrná tloušťka barvy na výrobcích. Do naší lakovací kabiny jsme proto nainstalovali unikátní systém práškových zvonů Inobell. Zvony zaručují rovnoměrnou tloušťku (80 µm) barvy na celém výrobku.

Zákazník neměl žádné zkušenosti s povrchovou úpravou, proto jsme společnosti pomáhali s následujícím:

  • Odborná školení zaměřená pro jednotlivce
  • Vytvoření systému maskování a navěšování na dané výrobky
  • Použití vhodné přístrojové a laboratorní techniky pro analýzy
  • Příprava haly pro zvažovanou technologii (vzduchotechnika, osvětlení, tlakový vzduch atd.)