27. listopadu 2020

Prášková lakovna pro automotive

Náš klient vyrábějící kovové palety pro automobilový průmysl neměl zavedenou žádnou technologii povrchových úprav. Celou svou produkci automotive palet lakoval v kooperacích a potřeboval být efektivnější.

Automatická prášková lakovna

Nejčastěji se proto objevovaly problémy s logistikou, velikostí dílců, kvalitou, termíny nebo cenou. Přičemž jeho zákazníci, světoznámé automobilové značky jako VW, Audi, Škoda, Ferrari, Bentley, vyžadují kvalitu a dodržování termínů. Došlo proto k rozhodnutí vybudovat v nové hale novou moderní automatickou práškovou lakovnu.

Lakování velkých a těžkých kusů

Prášková lakovna byla realizována s cílem mít vše pod kontrolou: Má automatický tryskací stroj, který dokáže mechanicky upravit nové i repasované palety. Palety mají velké rozměry a jejich váha dosahuje i 500 kg, proto byly do lakovací kabiny ITS nainstalovány práškové zvony Inobell, včetně automatického lakování horní a spodní části palety. Toto řešení dokáže automaticky rovnoměrně nalakovat více než 80 % plochy výrobku.

Odborná školení

Jedná se o taktovou lakovnu, kde každých 15 minut povrchově upravíme jednu paletu. Zákazník neměl žádné zkušenosti s povrchovou úpravou, proto jsme mu pomohli i s dalšími procesy: