14. března 2019

Realizace nejmodernější lakovny v Evropě

Začátkem roku 2019 jsme úspěšně dokončili realizaci lakovací linku pro společnost zabývající se výrobou stínící techniky. Jednalo se o zcela unikátní projekt. Byly použity špičkové technologie, které lakovnu řadí mezi nejmodernější svého druhu v Evropě.

Unikátní prášková lakovna

Zákazník původně používal malou zavážecí práškovou lakovnu bez povrchové úpravy, jediná povrchová úprava se prováděla tryskáním. Tato lakovací linka už ale nevyhovovala současným potřebám, proto se zákazník rozhodl postavit novou moderní halu včetně práškové lakovny.

V tomto zcela unikátním projektu jsme využili špičkové technologie, které lakovnu řadí mezi nejmodernější svého druhu v Evropě. Finální podoba návrhu se řešila dva a půl roku, samotná realizace včetně haly pak byla hotová za tři čtvrtě roku.

Plně automatizovaná technologie

Pomáhali jsme klientovi i v dílčích procesech, jako bylo vytvoření navěšovacích sestav výrobků pro obsluhu a jejich testování. Plně automatizovaná technologie nabízí možnost lakování profilů o rozměrech až 7 m délky a výrobky disponují certifikátem GSB pro hliníkové výrobky.

Hlavním parametrem byla kvalita dílů, proto jsme postavili dvoupatrovou práškovou lakovnu:

1. patro – navěšování, příprava výroby,
2. patro – prášková lakovna, svěšování, expedice.

Zákazník pracuje ve dvousměnném režimu, ale chystá se přejít na třísměnný provoz. Nová prášková lakovna má sedmkrát větší kapacitu než ta stará.

Kontakty

Zajímá vás použitá technologie?

Luboš Pečinka

Luboš Pečinka

obchodní manažer

+420 731 435 288pecinka@itsbrno.cz
Lukáš Galla

Lukáš Galla

vedoucí obchodního oddělení

+420 739 002 163galla@itsbrno.cz
Michal Motúz

Michal Motúz

obchodní manažer (SK)

+421 902 912 617motuz@itstrencin.sk