Reference

Instalace bezobslužné kompresorové stanice

Významný zákazník z chemického průmyslu se na nás obrátil s požadavkem na navýšení objemu bezmazného stlačeného vzduchu pro svůj provoz. Součástí dodávky byla také implementace veškeré stávající a nové technologie do nadřazeného řídícího systému pro zajištění automatického chodu kompresorové stanice a vytvoření její bezobslužnosti.

Info o zakázce

Rok realizace2020
Průmyslové odvětvíchemický průmysl
Technologie

Popis zakázky

Do stávající kompresorovny Ingersoll Rand byl doplněn nový účinnější turbokompresor Centac C700 o výkonu 4 500 m3/hod. Pro maximální kvalitu stlačeného vzduchu byl současně nainstalován adsorpční sušič s regenerací pomocí odpadního tepla, který zaručuje téměř nulové náklady na regenerační cyklus. Pro zajištění automatického bezobslužného provozu muselo být stávající vybavení kompresorovny dovybaveno moderními řídícími jednotkami Ingersoll Rand Xe145. 

Celou kompresorovou stanici je možné monitorovat a ovládat z hlavního řídícího systému zákazníka. Pro zkvalitnění servisních služeb naše servisní oddělení dohlíží a monitoruje celou kompresorovnu přes internetové rozhraní. 

Celkovým výsledkem je nová moderní kompresorovna, která pro její řízení nevyžaduje činnost žádných pracovníků. Vše je řízené z hlavního řídícího systému. Tímto řešením byli splněny požadavky na vysoce efektivní výrobu stlačeného vzduchu.

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Tomáš Jaroš

Tomáš Jaroš

obchodní manažer (Morava)

+420 739 002 168jaros@itsbrno.cz

Zjistěte více o produktu - Kompresory

Zobrazit produkt