Reference

Plně automatická lakovací linka s rozlohou 10 000 m2

Pro Vaillant Group jsme realizovali komplexní plně automatickou lakovací linku určenou pro zpracování plechových dílů tepelných čerpadel. Tento moderní technologický komplex se rozprostírá na ploše 10 000 m² rozdělené mezi dvě haly. 

Info o zakázce

ZákazníkVAILLANT GROUP Heat Pump Production s.r.o.
Rok realizace2023
LokalitaSenica (SK)
Průmyslové odvětvívýroba tepelných čerpadel
Průjezdní profil1900x2600x400mm (v x d x š)
Technologie
  • 2x 6 stupňová chemická předúprava
  • 2x sušící pec
  • 2x lakovací kabina
  • 2x vypalovací pec
  • systém na čištění a regeneraci barvy
  • dopravník P&F (3 385 m)
  • vakuová odparka  / Vacuum evaporator
  • řídicí systém HiVision®

Popis zakázky

První hala, o velikosti 6 000 m², slouží k samotnému lakovaní, zatímco ve druhé hale o rozloze 4 000 m² dochází k distribuci hotových výrobků do jedenácti svěšovacích stanovišť. Každý segment tohoto zařízení byl navržen s důrazem na redundanci a efektivitu, což se odráží v dvojitém provedení klíčových komponent: dvě chemické předúpravy, dvě sušící pece, dvě lakovací kabiny a dvě vypalovací pece.

Naše technologie byla naprojektována pro náročné zadání zákazníka, který požadoval systém schopný nalakovat až 300 000 tepelných čerpadel ročně. Tento systém zahrnuje plně automatizovaný proces regenerace odpadní vody s vakuovou odparkou, která značně snižuje spotřebu vody.

Hlavní součástí je dopravníkový systém o délce více než 3 370 metrů s 25 pohony, který zajišťuje plynulý přenos výrobků skrze lakovací linku. Výrobky jsou distribuovány na čtyři typy závěsových traverz pomocí tří navěšovacích stanovišť s dvěma úrovněmi. Celkový proces je zakončen na jedenácti svěšovacích stanovištích.

Aby každý výrobek byl správně zavěšen a dorazil na příslušné svěšovací stanoviště, je klíčové pro efektivitu celého procesu. K tomuto účelu jsme naprogramovali řídicí systém HiVison®, který je napojený přímo na objednávkový systém a tím optimalizuje celý tok výroby včetně rozmístění dílů na jednotlivé vozíky. To zaručuje nejvyšší možnou kapacitu lakovací linky a snižuje možnost chyby.

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Luboš Pečinka

Luboš Pečinka

obchodní manažer

+420 731 435 288pecinka@itsbrno.cz

Zjistěte více o produktu - Lakovny

Zobrazit produkt