13. srpna 2019

Vysokotlaká kompresorová stanice s regenerací

Společnost na výrobu klimatizací pro automobilový průmysl se rozhodla navýšit výrobu chladičů do aut a investovat do výstavby nové výrobní haly.

Kompresory Ingersoll Rand

Jako generální dodavatel kompresorové stanice jsme na základě potřebné kapacity stlačeného vzduchu doporučili řešení, které se skládá ze dvou kusů kompresorů Ingersoll Rand R75i a jednoho kompresoru s frekvenčním měničem a motorem s permanentními magnety Ingersoll Rand R75n.

Pro zabezpečení kvality stlačeného vzduchu byl navrhnutý absorpční sušič D2600IB s technologií sušení prostřednictvím elektricky vyhřívaného atmosférického vzduchu (teplá regenerace sušicí náplně). Toto řešení nespotřebovává žádný už vyrobený stlačený vzduch a má výrazně nižší provozní náklady než sušič se studenou regenerací. Celková kapacita kompresorové stanice na 7 bar je 2 400 m³/hod.

Řízení pomocí HiVision Air

Zákazník na zkoušky těsnosti potřeboval stlačený vzduch při tlaku 50 bar, proto jsme mu navrhli vysokotlaké kompresorové stanice s dvěma kompresory Ingersoll Rand 15T2X200-70 S/D. Řízení vysokotlaké části kompresorové stanice jsme zajistili pomocí našeho vlastního systému HiVision Air, který zabezpečuje snímání provozních stavů kompresorů a správnou funkci kompresorů.

Pomocí přítokové sondy VA500 s internetovým připojením na PC dokáže zákazník sledovat množství vyrobeného stlačeného vzduchu i aktuální vzduchový výkon kompresorů přímo na svém počítači v kanceláři.