Reference

Elektrická vypalovací pec pro tepelnou předúpravu a vypalování práškové barvy

Pro zákazníka vyrábějícího komponenty světlometů automobilů jsme navrhli a dodali elektrickou vypalovací pec pro tepelnou předúpravu a vypalování práškové barvy. Pec je navržená na teplotu 250°C s rychlým náběhem na provozní teplotu a obsahuje dvě topná elektrická tělesa o výkonu 79kW.

Info o zakázce

ZákazníkALW INDUSTRY, s.r.o.
Rok realizace2023
LokalitaOlomouc (CZ)
Průmyslové odvětvívýroba komponent světlometů pro automobily
Technologie
  • elektrická vypalovací pec
  • řídicí systém HiVison Cloud s připojením k internetu, vzdálené správě a zápisem do databáze

Popis zakázky

Vytvrzení naneseného práškového plastu probíhá konvenčním způsobem – horkým vzduchem v komorové peci vytápěné elektrickou energií. Cirkulující horký vzduch je ohříván průchodem přes topnou jednotku tvořené soustavou elektrických topných těles a pomocí cirkulátoru je vháněn do pracovního prostoru pece. Intenzivní proudění vzduchu uvnitř pece zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty v celém vnitřním prostoru. Pec je osazena dvěma křídlovými dveřmi. Nad dveřmi se nachází digestoř. Vypalovací pec splňuje bezpečnostní požadavek normy ČSN EN 1539 na možnost otevření dveří z vnitřního prostoru (pro případ uzavření osoby v pracovním prostoru).

Řízení obsahuje komfortní ovládací terminál 10“, připojení k internetu a vzdálené správě, zápis do databáze – HiVision Cloud, možnost odesílání e-mailu při dokončení vypalovacího procesu, světelnou a zvukovou signalizaci při dokončení vypalovacího procesu, poruše nebo otevřených dveřích, autostart – automatické nahřívání pece a paměť pro 5 vypalovacích receptur (čas, teplota pro opakující se typ výrobku).

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Luboš Pečinka

Luboš Pečinka

obchodní manažer

+420 731 435 288pecinka@itsbrno.cz

Zjistěte více o produktu - Lakovny

Zobrazit produkt