Reference

Řídicí systém pro regenerační linku

Velmi zajímavý projekt jsme realizovali pro slévárnu UNITHERM, řízení technologie pro regeneraci písku a výrobu vstřikovacích jader. Hlavním dodavatelem byla firma SAND TEAM zabývající se výzkumem, vývojem a inovací slévárenských pojiv a technologií slévárenských forem a jader. Proces technologie obsahuje vytloukání, vážení, regeneraci, chlazení a uskladňování písku.

Info o zakázce

ZákazníkSAND TEAM, spol. s r.o.
Rok realizace2014
LokalitaJablonec nad Nisou (CZ)
Technologie
  • řídící systém

Popis zakázky

Přestože byla tato technologie mimo naše hlavní portfolio velice nás projekt zaujal. Podílet se na něčem novém i z pohledu vývoje je přesně naše silná stránka. Dle zadání jsme navrhli řízení regenerační linky, která je sestavena z vytloukacího roštu, kde dojde k uvolnění formovací směsi. Dále je směs dopravována rychlostí až 10 tun za hodinu do zásobníku a přesně odvažována do regeneračních atritorů, kde probíhá vlastní regenerace. Následně se směs chladí a míchá v požadovaném poměru s novým pískem. Veškeré procesy jsou plně automatické a jsou vizualizovány. Technologie je samozřejmě napojena na vzdálenou servisní podporu. 
  
Regenerace spočívá ve specifickém omílání epoxidové obálky zrnka písku až do jeho vyčištění. Výkon pro regeneraci náplně 300 kg je 60kW a písek zde dosáhne teploty přes 100°C v čase několika minut. Výkon technologie je 6 tun písku za hodinu.

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Martin Šátek

Martin Šátek

vedoucí vývoje a výzkumu

+420 541 422 611satek@itsbrno.cz

Zjistěte více o produktu - Vývoj a výzkum

Zobrazit produkt