Reference

Úspora 40 % nákladů díky nové kompresorovně

Díky nově instalované kompresorovně Zephyr se za první tři měsíce provozu podařilo uspořit 40% nákladů na dodávku tlakového vzduchu. Navíc výrazně ubylo zákaznických reklamací způsobených nekvalitou tlakového vzduchu, který zákazník dříve odebíral z externího zdroje.

Info o zakázce

Rok realizace2020
LokalitaKladno
Průmyslové odvětvístrojírenství
Technologie
  • 1x kompresor Zephyr s plynulou regulací (s frekvenčním měničem)
  • 2x kompresor Zephyr s regulací On/Off (řízené metodou zatíženo/odlehčeno)
  • 2x kondenzační sušič
  • 1x vzdušník

Popis zakázky

Zákazník, který odebíral stlačený vzduch od externího dodavatele se dlouhodobě potýkal s rostoucí cenou tlakového vzduchu (zdražování i několikrát ročně). Problémem byly i časté výkyvy v kvalitě dodávaného tlakového vzduchu, zejména jeho nežádoucí vlhkostí.

Pro stanovení optimální sestavy kompresorové technologie jsme provedli komplexní energetický audit, měření dodávek tlakového vzduchu (průtok, tlak, tlakový rosný bod) a jeho vyhodnocení. Součástí naší nabídky byl také výpočet návratnosti investice. Pro novou kompresorovnu jsme také určili nejvhodnější prostory pro umístění.

Instalací nových kompresorů bylo dosaženo snížení nákladů na dodávku tlakového vzduchu o 40 % za první 3 měsíce provozu a poklesu zákaznických reklamací způsobených nekvalitou tlakového vzduchu o 100 % - úspory v řádu desetitisíců Kč/měsíc. Navíc je nově využíváno odpadní teplo pro temperování skladových prostor - v zimním období jsou plně využívány a nyní není nutno je extra vytápět, čímž vznikla další finanční úspora více než 1/2 mil. Kč za rok.

Díky vzdálenému dohledu dodavatelem je provoz kompresorovny bezobslužný. 

Celková ekonomická návratnost projektu - 18 měsíců od uvedení do provozu!

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Pavel Trojan

Pavel Trojan

obchodní manažer (Čechy)

+420 733 617 371trojan@itsbrno.cz

Zjistěte více o produktu - Kompresory

Zobrazit produkt