Reference

Zdvojnásobení kapacity lakovací linky s KTL

Z důvodu zvýšené poptávky na kontejnery pro kombinovanou dopravu se na nás obrátil náš dlouholetý partner s požadavkem zdvojnásobení kapacity lakovací linky. Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobky s rozměry 9125 x 2900 x 3200 mm, ani rozměry jednotlivých částí linky nemají zanedbatelné parametry.

Info o zakázce

ZákazníkKEREX s.r.o.
Rok realizace2018
LokalitaMichalovce (SK)
Max. rozměr výrobku2.900 x 3.200 x 9. 125 mm (š x v x d)
Technologie
  • rozšíření práškové lakovny o susšící pec po KTL
  • automatizace jeřábů pro manipulaci s výrobky na chemickou předúpravou
  • KTL uzel
  • řídící systém HiVision

Popis zakázky

Rozšíření spočívalo v doplnění vypalovací pece pro práškové lakování, sušící pece po KTL, lakovací kabiny pro nanášení práškových nátěrových hmot a manipulátoru nad chemickou předúpravou a KTL. Zejména doplnění manipulátoru s celkovou nosností 12 t a zautomatizování celého procesu bylo nejkomplikovanější částí celého projektu. ITS vyvinutý řídicí systém HiVision* kontroluje reálné zatížení manipulátoru během zdvihu kontejneru z jednotlivých van chemické předúpravy, aby nebyla překročena maximální nosnost a stejně tak i při ponořování, aby se předešlo plavání výrobku. Je tím zajištěna plynulost a maximální využití kapacity zařízení.

Další zajímavostí daného projektu byla lakovací kabina pro manuální nanášení práškové barvy na velkoobjemové výrobky. Kabina je zevnitř opláštěná plastovými panely pro jednodušší a rychlejší čištění při změně barevného odstínu. V panelech je osazených více než 180 LED svítidel, čímž je dosažena vysoká kvalita osvětlení na úrovni 600 lx. Odsávání přestříknutého prášku zabezpečují dvě filtrační jednotky s celkovým výkonem 48000 m3 / hod. Lakovací kabina po instalaci úspěšně prošla úřední zkouškou vyhrazeného technického zařízení, na jejímž základě Technická inspekce České republiky vydala certifikát o bezpečnosti technického zařízení a o úřední zkoušce technického zařízení dle vyhlášky č. 508 / 2009  Z.z.

Plně automatický proces garantuje opakovatelnost výroby a dodržení přesných parametrů pro dosažení top kvality chemické předúpravy a kataforézy. Znalost procesu díky dlouholeté spolupráci byla jedním z klíčových prvků při realizaci projektu, který přinesl našemu partnerovi požadované navýšení kapacity.

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Michal Motúz

Michal Motúz

obchodní manažer (SK)

+421 902 912 617motuz@itstrencin.sk

Zjistěte více o produktu - Lakovny

Zobrazit produkt