Reference

Elektrická vypalovací pec s bezdotykovým měřením teploty

Řízení nové generace elektrické vypalovací pece s HiVision ThermoControl eliminuje nutnost manuálního nastavování procesu vypalování obsluhou, přináší významné zefektivnění a vyšší úroveň automatizace. Pec je dělená na dvě nezávislé poloviny pro vypalování více různých barev.   

Info o zakázce

ZákazníkKORADO, a.s.
Rok realizace2021
LokalitaČeská Třebová (CZ)
Průmyslové odvětvíVýrobce ocelových otopných těles
Technologie
  • Vypalovací pec dělená na 2 nezávislé části s el. topnými jednotkami
  • Řídicí systém HiVision Cloud 
  • Systém bezkontaktního měření teploty výrobků s termo kamerami HiVision ThermoControl

Popis zakázky

Použití řízené kontroly teploty výrobku termovizí umožňuje přesný a efektivní proces lakování. Teplota výrobku je sledována termo kamerou. Díky schopnosti vyhledat dílec v peci a posílat data o jeho skutečné teplotě systému PLC, je doba vypalování řízena přesně podle nastavených parametrů.

Obsluha pouze zavede dílec do vypalovací pece a stiskne tlačítko, a poté může nechat automatizovaný systém vést celý proces. Není třeba tedy proces vypalování manuálně sledovat  nebo upravovat. To snižuje lidskou chybovost a poskytuje 100 % jistotu v procesu a zamezení nedopálení nebo přepálení barvy. Navíc se záznamy o vypalování ukládají ke každé zakázce.

Tato automatizace také dovoluje využití variabilních vstupů, jako je plocha dílce, tloušťka materiálu nebo tvar a množství výrobků, které se mohou v případě zakázkového lakování výrazně měnit. Systém PLC a řízení teploty umí dynamicky reagovat na tyto proměnné a optimalizovat proces vypalování pro každý specifický dílec. To umožňuje dosažení konzistentních výsledků i při zakázkovém lakování i s proměnlivými parametry. 

Výměna pece proběhla v rekordním čase. 

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Luboš Pečinka

Luboš Pečinka

obchodní manažer

+420 731 435 288pecinka@itsbrno.cz
Lukáš Galla

Lukáš Galla

vedoucí obchodního oddělení

+420 739 002 163galla@itsbrno.cz

Zjistěte více o produktu - Lakovny

Zobrazit produkt