Reference

Průběžná lakovna s chemickou technologií Alufinish

Pro výrobce řešení s využitím elektrických lineárních pohonů jsme realizovali práškovou lakovnou s použitím technologie železitého fosfátování Alufinish při nižší teplotě s použitím přípravku Ferrophos 7768/3.

Info o zakázce

ZákazníkLINAK Slovakia s.r.o.
Rok realizace2020
LokalitaPrešov (SK)
Průjezdní profil linky:300 x 1.500 x 1.200 mm (šxvxd)
Technologie
  • 3st chemická předúprava
  • demi zařízení
  • neutralizační stanice
  • sušicí pec
  • plastová kabina ITS pro rychlé změny barev s lakovacími pistolemi SAMES KREMLIN
  • vypalovací pec
  • kontinuální dopravník
  • centrální řídicí systém HiVision® s integrovaným modulem e-Saver

Popis zakázky

Samotnému technickému řešení lakovny předcházely různé testy a zkoušky. Tím že se jedná hlavně o trubkový materiál různé délky, museli jsme vyřešit systém zavěšení, aby byla dosažena požadovaná kapacita lakovny a to 150.000 m² za rok při jedné změně. Proto jsme volili speciálně upravené rámy HCF na maximální variabilitu podle délek trubek. Do nich jsme použili závěsové lišty HangOn H11B 800x50 a samotné trubky drží na trubkových hácích ROB 50x2,0 D25. Zvolený systém zavěšení byl testován v reálném provozu s aplikační technikou SAMES KREMLIN.

Stejně jako systém zavěšení, byla předmětem testování i chemická předúprava. Udělali jsme korozní testy na lakovaných dílech s navrhovanou chemickou technologií železitého fosfátování. V případě vyššího požadavku na korozní odolnost, případně potřebu lakovat Al nebo Zn materiál, je technologie připravena v krátké době přejít na zirkonové fosfátování.
 
Zajímavostí celé lakovny je přestup dopravníku přes zeď z jednoho požárního úseku, kde se nachází vykládka a nakládka materiálu, do druhého požárního úseku, kde se nachází lakovna. To je zajištěno automatickým hasicím systémem s vodní clonou, aby v případě požáru v lakovně byla chráněna skladová hala. Pozitivem lakovny je také vzduchotechnická jednotka, kterou investor s projekční společností nepodcenili a tak je zajištěn optimální přetlak na hale s lakovací linkou.

Líbí se vám naše práce? Kontaktujte nás!

Ivan Jurka

Ivan Jurka

obchodní manažer (SK)

+421 902 912 612jurka@itstrencin.sk
Michal Motúz

Michal Motúz

obchodní manažer (SK)

+421 902 912 617motuz@itstrencin.sk

Zjistěte více o produktu - Lakovny

Zobrazit produkt